SONOGRAFIE A DĚTSKÉ KYČLE

Naše ambulance je velmi hrdá na naši dlouholetou úspěšnou tradici provádění vyšetření dětských kyčlí. Potvrzuje ji důvěra a spokojenost nejen již několika generací našich maminek a rodin, ale také skvělá spolupráce s dětskými lékaři doslova po celé Praze

DĚTSKÉ KYČLE

Vyšetření dětských (kojeneckých) kyčlí je preventivní systém, který má v regionu střední Evropy velkou tradici a česká dětská ortopedie v tomto ohledu patří ke světové špičce. V současné době se provádí systém tří vyšetření ve věku do 3 týdnů života, mezi 6. a 9. týdnem a mezi 3. a 4. měsícem života kojence (systém Trojího síta).

K vyšetření patří vyšetření ortopédem zaprvé klinicky a dále pak opakované sonografické vyšetření obou kyčelních kloubů. Naše pracoviště provádí vyšetření ve své specializované poradně 2x týdně (LINK: Ordinační hodiny).

Miminko vyšetřujeme zcela svlečené a kromě kyčlí kontrolujeme páteř, postavení hlavičky, klouby dolních i horních končetin, jejich délku a případné deformity, apod.

Sonografická vyšetření provádíme na kvalitním přístroji a obrázek je uložen v počítači do karty miminka. Rentgenové vyšetření provádíme výjimečně pouze při důvodném podezření na vrozenou vadu kyčlí.

V léčení vrozeného vykloubení kyčlí používáme Frejkovu peřinku a Pavlíkovy třmeny, ve zcela výjimečných případech úplného vykloubení je nutná hospitalizace k provedení tzv. distrakce či operace. Četnost „ne zcela normálních“ nálezů je asi 10%.

Na vyšetření kyčlí se do naší ambulance není nutné objednávat, vyšetření probíhá rychle, čekací doba obvykle nepřesahuje 10-15 min. K vyšetření si prosím přineste látkovou plenu či podložku pod miminko. Vyšetření i případné léčebné pomůcky jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami.

SONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ DOSPĚLÝCH – VYŠETŘENÍ KLOUBŮ A MĚKKÝCH TKÁNÍ ULTRAZVUKEM

Při úrazech, přetíženích a degeneracích kloubů a pohybového aparátu člověka se provádí také vyšetření kloubů ultrazvukem. V naší ortopedické ambulanci provádíme:

  • Sonografické – ultrazvukové vyšetření měkkých tkání – svalový, šlachový a vazivový aparát
  • Sonografické – ultrazvukové vyšetření kloubů

Tato vyšetření se provádí hlavně při úrazech, např.:

  • Natržení svalů
  • Natržení šlach
  • Poranění vazů kolenního kloubu
  • Poranění menisků kolene
  • Bolestí ramene

Mapa

Ambulance je umístěna v budově Cordeus, v bezprostřední blízkosti stanice metra A – Bořislavka. K dispozici je parkoviště, ambulance má bezbariérový přístup (1. patro, výtah) a vlastní oddělenou čekárnu.

Kontaktní údaje

Na Dlouhém lánu 11 160 00 Praha 6 – Dejvice
Mobil: 725 170 572
Telefon: 251 097 262
Email: ortopedie-borislavka@email.cz