PODOLOGIE (PLOCHONOŽÍ)

Podologická poradna má v naší ordinaci tradici již přes 20 let.

Pro naprostou spokojenost a komfort našich pacientů zajišťujeme komplexní vyšetření ortopédem a rovnou i odebrání všech požadovaných otisků a hodnot vyškoleným specialistou přímo v naší ambulanci při jedné návštěvě (one-stop service). Odpadají tak nešikovná a často časově náročná cestování spojená s vlastním odběrem otisků a dat a následným vyzvedáváním individuálních vložek a ortopedických bot na jiném pracovišti v centru Prahy.

Jednou týdně přijdou do ordinace spolupracovníci ze Studia zdravého obouvání (LINK), zhotoví otisk nohy (plantogram) a s tímto pacienta vyšetří ortopéd a navrhne stavbu ortopedické vložky či obuvi.

Děti vyšetřujeme svlečené do spodního prádla k dobrému posouzení správného držení těla a posouzení asymetrií, zkratu dolní končetiny apod., vyšetří se chůze a základní pohybové návyky.  Se sledováním a léčbou dětské ploché nohy je nejlépe začít kolem 3. roku věku. Léčení spočívá v nošení ortopedických vložek zhotovených podle otisku a ve cvičení na plochou nohu. Rodiče dostávají instrukci ohledně vhodné obuvi, instruktáž k základním korektivním cvičebním metodám, režimovým opatřením apod. Kontrola a zhotovení nových vložek u dětí se provádí za ½ roku.

Dospělí pacienti po zhotovení plantogramu přicházejí na vyšetření ortopédem, který na základě plantogramu a vyšetření navrhne druh a stavbu vložky. Díky vysoké kvalitě ortopedických vložek se další vložky zhotovují za 1-2 roky i déle. V případě potřeby je možné přímo ve Studiu zdravého obouvání podle doporučení ortopéda provést specializované počítačem zpracované vyšetření.

Ortopedické vložky dětí i dospělých se poté rovnou posílají do výroby a jsou hotové obvykle do 1-2 týdnů a pak uloženy v naší ordinaci k Vašemu odebrání.

Bližší informace o typu vložek, technologii výroby a dalších podrobnostech naleznete na stránkách Studia zdravého obouvání.

K vyšetření v Podologické poradně se neobjednává, čekací doba může být proměnná a obvykle nepřesahuje 30 min.

Vyšetření je hrazené zdravotními pojišťovnami, ortopedické vložky jsou hrazeny částečně podle typu vložky, záloha ve výši doplatku se vybírá v ordinaci hotově při zadání vložek do výroby.

Mapa

Ambulance je umístěna v budově Cordeus, v bezprostřední blízkosti stanice metra A – Bořislavka. K dispozici je parkoviště, ambulance má bezbariérový přístup (1. patro, výtah) a vlastní oddělenou čekárnu.

Kontaktní údaje

Na Dlouhém lánu 11 160 00 Praha 6 – Dejvice
Mobil: 725 170 572
Telefon: 251 097 262
Email: ortopedie-borislavka@email.cz