LÉČBA ARTRÓZY

Artróza – popis onemocnění

Artróza je degenerativní nezánětlivé postižení kloubů a to jak velkých nosných kloubů (kyčel, koleno), tak i menších kloubů (rameno, zápěstí, hlezno, páteř) i drobných ručních a nožních kloubů. Jedná se změny z opotřebení, které se projevují hlavně bolestí a omezením pohybu v kloubu. Jde o postupné poškození kloubní chrupavky s následnými kolemkloubními změnami měkkých tkání (tj. kloubní pouzdro, šlachy, svaly).

Nejčastější projevy artrózy jsou na kyčelních a kolenních kloubech a jsou charakterizovány hlavně ranní startovací bolestí, kdy po rozhýbání se potíže zmírní. V kolenních kloubech se může tvořit výpotek, tzv. „voda“ s následnými deformitami kloubu s drásoty.

Artróza – léčba

Léčba v počátečních stadiích spočívá v konzervativní terapii – tj. omezení jednostranné zátěže postiženého kloubu, redukci váhy, účelná je i rehabilitace a fyzikální terapie. Důležité je posilování svalových skupin, bolesti se tlumí analgetiky – vhodná je aplikace injekcí viscosuplementu do kloubu. Pokročilá stadia artrózy se léčí operativně a to náhradou nejčastěji kyčelního a kolenního kloubu s následnou komplexní lázeňskou léčbou a rehabilitací.

Náš program léčby artrózy zahrnuje konzultace, podrobná klinická a RTG vyšetření a léčbu závisející na stupni postižení kloubu a tíži degenerativních změn. Ve spolupráci s předními pražskými pracovišti jsme schopni nabídnout komplexní léčbu artrózy (cílené vyšetření, předpis chondroprotektiv / SYSADDA a nesteroidních antirevmatik / analgetik, provádění účinnou léčbu rázovou vlnou, ultrazvukem a elektroterapií, aplikovat kondiciovanou plazmu, provést kompletní artroskopické ošetření kloubu, srovnat osu dolní končetiny, transplantovat náhradu kloubní chrupavky, až jako finální řešení implantovat kloubní náhrady na předním klinickém pracovišti a v případě jejího opotřebení problém dořešit.

Mapa

Ambulance je umístěna v budově Cordeus, v bezprostřední blízkosti stanice metra A – Bořislavka. K dispozici je parkoviště, ambulance má bezbariérový přístup (1. patro, výtah) a vlastní oddělenou čekárnu.

Kontaktní údaje

Na Dlouhém lánu 11 160 00 Praha 6 – Dejvice
Mobil: 725 170 572
Telefon: 251 097 262
Email: ortopedie-borislavka@email.cz